Close

IRINA ŠIAUDVYTIENĖ

Mano kontaktai:

  +370 677 60865

irina.siaudvytiene@supervizija.lt 

Sveiki!

Jeigu tai skaitote, vadinasi norit apie mane kažką sužinoti, tiesa? :)

Visada esu atvira Jūsų klausimams, o kol juos galvojat papasakosiu ir aš kai ką.

Galvodama, kas man yra svarbu susipažįstant su nauju žmogumi, supratau, kad man labiausiai rūpi jo/jos požiūris, vertybės. Jeigu klausiu kokias studijas baigę ar ką dirba, tai dėl to, kad suteikčiau kontekstą šiam požiūriui pasireikšti. Profesija perša išankstines nuostatas, o aš noriu žiūrėti į žmogų individualiai, per jo unikalumo prizmę. Todėl ir pati neminėsiu  visų savo profesinių faktų, o pateiksiu savo požiūrį į tai, ką darau. Manau, tai yra vienas svarbiausių momentų renkantis supervizorių - kai jauti, kad rasi bendrą kalbą jautriam procese.

Supervizijos procesuose dažnai jaučiu žmonių norą, kad jiems pasakyčiau, kaip turėtų elgtis vienoj ar kitokioj situacijoj. Sąmoningai to vengiu. Supervizija tuo ir skiriasi nuo mokymų, kad supervizijos procese žmogus atranda būtent jam tinkamą formulę, su kuria jis jaučiasi patogiai judėti toliau. Taip, kartais būna mokomųjų momentų, kai ir supervizorius dalinasi patirtimi, žiniomis... ir to irgi reikia. Tačiau pagrindinis mano supervizijos tikslas yra ieškojimas, atradimas ir pritaikymas - tiek iš supervizoriaus pusės, tiek iš supervizuojamojo. O ieškom skirtingų dalykų: komandos efektyvumo didinimo, vadovavimo stiliaus, balanso tarp delegavimo ir kontrolės, palaikymo ir susidirbimo adaptaciniam laikotarpyje, veikimo budo darbo struktūroje, kad vienišumo jausmas nebūtų toks stiprus, grįžimo į darbo rinką - visko, kas padeda efektyviau dirbti ir geriau jaustis darbe.

Man įdomu dirbti tiek su socialiniais darbuotojais, tiek su mokytojais, tiek su verslo žmonėmis - svarbu, kad būtų noras ieškoti, reflektuoti.

Pabaigai pasidalinsiu viena labiausiai vertinamų pamokų, kurią patyriau ir supratau - kaip bebūtų keista (arba ne) - jogoj: žvelgti į save ir į šalia esantį žmogų per dabarties akimirką. Mokytojai/treneriai sakydavo man - "Pajausk, kiek šiandien tu gali padaryti. Nesvarbu, kad vakar padarei daugiau ar mažiau. Dabar tavo kūnas jaučiasi būtent taip - priimk jį tokį ir mėgaukis. Rytoj turėsi galimybę padaryti dar kitaip." Tikiu, kad esam geriausias savo paties variantas, koks gali būti šią akimirką.

O dabar laikas Jūsų klausimams. Jau sugalvojot? ;)

Kiti supervizoriai:

Close